-Gmina-Bieliny-

Gmina Bieliny

Gmina Bieliny

Moc atrakcji w duchu świętokrzyskich tradycji

U stóp majestatycznego klasztoru na Łyścu, w otulinie Świętokrzyskiego Parku Narodowego leży malowniczy zakątek serca Gór Świętokrzyskich – gmina Bieliny. Unikatowe walory przyrodniczo – krajobrazowe oraz niepowtarzalny mikroklimat sprawiają, że jest to wyjątkowe i atrakcyjne miejsce wypoczynku dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. 

Na mapie województwa świętokrzyskiego możemy ją znaleźć w południowo – wschodniej części. Bieliny to gmina typowo rolnicza. Od kilkudziesięciu lat dominuje tu uprawa truskawki, stając się tym samym jej swoistą wizytówką. W ostatnich latach tereny te prężnie rozwijają się również w zakresie turystyki.

Bliskość jednej z największych atrakcji regionu – Świętego Krzyża – sprawia, że w gminie Bieliny zatrzymują się rzesze turystów i pielgrzymów podążających do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Gmina Bieliny jest unikalnym miejscem w skali regionu i całej Polski. O jej wyjątkowości świadczy przede wszystkim olbrzymie dziedzictwo historii, kultury, przyrody i tradycji, ale również olbrzymi potencjał społeczny.

© 2023 - Festiwal Questingu Stworzone z w pogstudio.pl