-osada-sredniowieczna- w-Hucie-Szklanej

Osada Średniowieczna

W sercu Gór Świętokrzyskich, w miejscowości Huta Szklana znajduje się Osada Średniowieczna, w której czas cofa się o kilka stuleci.  

Pobyt w tym niesamowitym miejscu to niepowtarzalna okazja, aby odbyć wyjątkową podróż w czasie i zobaczyć pracę szewca, wikliniarza, pracownię garncarską i tkacką, kuźnię oraz chatę zielarki. 

Średniowieczni rzemieślnicy chętnie podzielą się ciekawymi opowieściami oraz pokażą kunszt swoich niecodziennych umiejętności.

Osadę można zwiedzać w pełnym zakresie przy dobrej pogodzie już od II połowy kwietnia do końca października, codziennie w godz. 9 – 18 lub poza sezonem po wcześniejszej rezerwacji e-mailowej lub telefonicznej.

Spragnionych przygód, dobrej zabawy i edukacji zapraszamy do udziału w: 

– warsztatach interaktywnych (tkackich, zielarskich i średniowiecznych kulinariów, garncarskich, kowalskich i szewskich, czerpania i lakowania papieru, wikliniarskich, tańca średniowiecznego, kaligrafii, wyczaruj „coś z niczego”, )

– osadowej grze terenowej

– średniowiecznych harcach i psotach (animacjach, grach i zabawach) 

– ognisku na terenie Osady

Smakoszy regionalnej i lokalnej kuchni zapraszamy do Karczmy – Izba Dobrego Smaku, położonej tu przed wejściem do Osady. Karczma słynie wśród odwiedzających gości z zalewajki podawanej z jajkiem sadzonym, naleśników z truskawkami, czy ciasta dyniowego – baniocek.

Karczma należy do Sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie oraz jest jednym z przystanków na Szlaku Kulinarnym Świętokrzyska Kuźnia Smaków. Jest obiektem całorocznym.

Obok Osady (ok. 50 m) turyści skorzystać mogą z placu zabaw, pasażu handlowego, małej gastronomii, toalet oraz dużego parkingu na ok. 130 miejsc.

© 2022 - Festiwal Questingu Stworzone z w pogstudio.pl