-rubinowy-sad-

Rubinowy Sad

Jagoda kamczacka –  mały owoc, wielka siła. 

Jagodę kamczacką zaliczyć można do grupy tzw. superfoods. Ten niepozorny owoc ma szereg nadzwyczajnych właściwości. Jest źródłem witaminy C oraz prowitamin A, B1, B2, B6, B9 i P niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zawiera również minerały: wapń, magnez i potas, które odpowiedzialne są m.in. za prawidłowe funkcjonowanie serca. 

Jednak najważniejszą cechą jagody kamczackiej, która czyni ją wyjątkową, jest niezwykle wysoka zawartość całej gamy cennych dla zdrowia flawonoidów, w tym antocyjanów. Pod tym względem żaden inny znany w Polsce owoc nie może się z nią równać.

Antocyjany zaś to prawdziwe klejnoty wśród substancji biologicznie czynnych. Są one naturalnymi barwnikami pochodzenia roślinnego o bardzo silnych właściwościach antyoksydacyjnych. Posiadają najwyższą wartość ORAC spośród wszystkich znanych antyoksydantów. Barwią owoce na intensywne kolory: rubinowy, niebieski, a nawet czarny. 

Spożywanie pokarmów bogatych w te związki ma zbawienny wpływ na ogólną witalność naszego organizmu, jest też świetnym sposobem na walkę z postępującymi chorobami cywilizacyjnymi np. cukrzycą czy chorobami układu krążenia. Antocyjany mają działanie przeciwmiażdżycowe, zmniejszają stres oksydacyjny, wymiatają wolne rodniki i łagodzą skutki uboczne chemioterapii. Są zalecane przez dietetyków w diecie przeciwnowotworowej.

W języku Ajnów, rdzennej ludności Japonii, Sachalinu i Wysp Kurylskich, jagoda kamczacka była nazywaną jagodą długiego życia i dobrego wzroku, ponieważ substancje w niej zawarte korzystnie wpływają na ostrość widzenia, widzenie po zmroku, mają właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

To wszystko sprawia, że jagoda kamczacka doskonale wpisuje się w filozofię zdrowego stylu życia. 

Nasze produkty

Nasze produkt przygotowujemy z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Wszystkie owoce selekcjonujemy ręcznie, by mieć pewność, że do słoika naszych klientów trafią tylko pełnowartościowe składniki. Nasze produkty wytwarzamy bez konserwantów, barwników, aromatów czy substancji żelujących, bez wypełniaczy i bez polepszaczy. Nie dodajemy nawet pektyn.

W naszym asortymencie znajdziesz między innymi: 

MUS Z JAGODY KAMCZACKIEJ 

Skład: jagoda kamczacka, ksylitol

Jagoda kamczacka jest naturalnie słodko-kwaśna z nutką goryczki. Nasz mus słodzimy ksylitolem produkowanym z kory brzozy – zdrowym i naturalnym zamiennikiem cukru. Ksylitol ma niski indeks glikemiczny, co sprawia, iż polecany jest osobom z zaburzeniami tolerancji glukozy oraz pragnącym zredukować masę ciała. Nie dodajemy cukru!

Kim jesteśmy?

Jesteśmy rodzinną firmą, która od pokoleń zajmuje się uprawą ziemi, niegdyś szkółkarstwem teraz sadownictwem. Nasze uprawy położone są w pobliżu Gór Świętokrzyskich, z dala od głównych dróg i smogu miasta. Przy produkcji jagody kamczackiej nie stosujemy oprysków – haskap, jak inaczej nazywana jest jagoda kamczacka, praktycznie nie ma naturalnych wrogów w postaci szkodników czy chorób grzybowych, nie ma więc takiej konieczności. Nasze uprawy jagody kamczackiej są w pełni ekologiczne! 

Nazwaliśmy nasze gospodarstwo Rubinowym Sadem, ponieważ gromadzimy w nim prawdziwe skarby. Wyszukujemy najcenniejsze pod względem zdrowotnym gatunki i włączamy je do uprawy. Szczególnie cenimy te z najwyższą zawartością antocyjanów, toteż w naszym sadzie dominują kolory: rubinowy, fioletowy, niebieski, czarny. 

W naszych uprawach nie mogło więc zabraknąć jabłek czerwonomiąższowych, które w porównaniu do zwykłych odmian zawierają o wiele więcej dobroczynnych dla zdrowia polifenoli (w tym antocyjanów), którym zawdzięczają swój niespotykany kolor miąższu i walory zdrowotne.

Skontaktuj się nami

RUBY HASKAP

Ostrowiec Świętokrzyski

kontakt@rubyhaskap.pl

© 2023 - Festiwal Questingu Stworzone z w pogstudio.pl